Domeček pro děti (lepenková krabice)

    Nechcete zbytečně utrácet za drahé PVC domky? Chcete pro své malé nejbližší vytvořit něco svépomocí? Ideální možností je vytvořit domeček z lepenkové krabice ;)
 

Co budete potřebovat?

- lepenková krabice - viz níže
- izolepa (velká)
- nůž na řezání (speciální na papír/koberece)
- 2-4x kliku + podložky
- stará karimatka
- role papíru na polepení krabice (vypadá to lépe)/tapeta
- ideálně dětskou baterku (LED baterka - vajíčko)

Postup:

    Najděte nějakou nejvhodnější krabici. Pokud nemáte, zkuste se zeptat v nějakém supermarketu, zda by nějakou neměli. Čím větší je krabice, tím lepší. Pokud možno rovná bez nějakých vypouknutí či nerovností, abyste s tím měli co nejméně práce. Já měl starou, prohnutou a stálo mě to více lepidla a času na zaschnutí - zbytečně. Mohl jsem prostě a jednoduše sehnat nějakou lepší a ušetřit si spousty práce. Nebo více krabic a můžete udělat i stříšku a vzájemně propojit. 
 
    Takže krabici očištěte od všech izolep a ponechte jen na místech, kde to má smysl. Na stranách, kde chcete a by pevně držela, pokud chcete, pomožte si ještě lepidlem. Lepidlo krabicí drží více pohromadě, než izolepa - to mám vyzkoušené. Osvědčilo se mi lepidlo Herkules (bílé tekuté). 
 
    Když máte pěkně zalepeno - nechával jsem vždy proschnout do dalšího dne, ale možná to tak dlouho ani nepotřebuje - vyříznul jsem dveře a okna - třeba se nechte inspirovat dle mých fotografií.
 
    Přemýšlel jsem, že je také možné pouze vyříznout otvory (odstranit výplň dveří) a pověsit nějaké záclony. Do dveří a do okenic jsem vyhloubil dírky a vytvořil kliky. Zakoupil jsem 2x umělohmotnou (čím lehčí, tím lepší) + podložka z obou stran (aby se snížilo opotřebení a aby něco krabice vydržela na tak namáhaném místě) - viz obrázek. 
 
 
    Všimnite si, že jsem použil na okenice i staré zbytky klik a podložek (foto níže). Ideální je použít pouze věci - co dům dal - pak z toho můžete mít radost bez investice. 
 
    Aby se nám to naše dítko nenachladlo nebo nějaký menší návštěvník, našel jsem na půdě starou nepoužívanou karimatku (modrá) a vyříznul akorát na podlahu - což příjemným způsobem zahřeje, a Vy tak nemusíte mít strach o jejich zdraví. 
 

Vizuální upgrade (polepení)

    Chtěl jsem, aby na krabici nezůstaly původní popisy, tak jsem se byl podívat po nějakém materiálu, kterým bych polepil krabici. Překvapila mě zbytečně vysoká cena tapety, proto jsem nakonec koupil snad nejlevnější možnost papíru na roli, který se používá na pokrytí povrchů při výmalbě - viz obrázek.
 
 
    Role papíru mě stála kolem 120 Kč. To byla jediná investice společně se dvěmi klikami. Takže kolem 200 Kč a notné dávky času, který musíte proinvestovat, když chcete něco sami vyrobit.
 
    Pokud Vám nevadí, že proinvestujete trochu více, výsledný vizuál krabice může být doslova nádherný. Tapety jsou velmi hezké a kvalitní a jejich výběr je obrovský. Sami ještě o nějaké investici uvažujeme, abychom krabici trošku rozveselily. 
 

Vylepšení - baterka

    Ještě jsem pro tu naši holčičku koupil pro zpříjemnění chvil uvnitř krabice - LED vajíčko (baterka), aby to bylo trošku zábavnější. Mohu vřele doporučit. 
 
 

Výsledek

    Výsledek se dostavil v podobě Vašeho spokojeného dítka, které Vám radost vrátí x-násobně. Nyní má pro sebe také nějaké místečko, kam si může zalézt, když potřebuje odpočinout od svých starostlivých rodičů :) 
Konečná podoba mého výtvoru to ještě není, ale už teď slouží ke svému účelu svědomitě. Jsem si jist, že sem ještě časem přidám nějakou vizuálně přívětivější fotografii.
 
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!