Moje začátky s Wordpress

13. srpna 2015
foto: symbol Wordpress
 
    Moje stránky "Rady ze života" jsem začal publikovat někdy 3/4 rokem na webnode.cz, tedy na www.radyzezivota.webnode.cz. V té době mi to připadalo jako bezvadná možnost na začátek. Bylo to zadarmo a uživatelsky se mi to jevilo jako jednoduchá a praktická možnost. A přesně to také svůj účel splnilo. 
 
    Časem ale začnete mít trošku jiné představy a také zjistíte, že vyhrazený prostor, který zdarma získáte není dostatečný a že to uživatelsky velmi přívětivé ovládání šablon je trošku kostrbaté, když chcete udělat něco jinak, některé věci změnit, prostě to nejde. 
 
    Navíc v širším měřítku jsem si uvědomil, že moje stránky se nezobrazovali tak, jak by již po 6 měsících práce (to je samozřejmě velmi proměnlivý faktor, který nelze změřit) měly - samozřejmě dle mých subjektivním představ. A ať je na tom trochu či více pravdy, hledáte veškeré možnosti, jak zvýšit svoji budoucí vyhledatelnost, která je upřímně v tuto chvíli na nejdůležitějších vyhledavačích, které nyní používám, téměř nulová - a to mi připadalo až neuvěřitelné. V tu chvíli jsem si musel udělat menší analýzu možností, kterými bych mohl tuto skutečnost do budoucna zvolna a postupně zásadním způsobem změnit. Ještě pro upřesnění, moje nulová vyhledatelnost či viditelnost je způsobena mnoha faktory (mým nedokonalým SEO Marketingem - odkaz na wikipedii), které musím do budoucna vylepšit. 
 
    A tak se dostávám k práci s Wordpressem (odkazy Wordpress CZ, Wordpres EN). Dnes jsme si uvědomil, že bych Vám mohl o tom něco napsat. Upřímně řečeno, moje představy, jak vše půjde jako po másle, nekoresponduje s realitou. Ale to rozhodně není kritika Wordpress, to je přirozené a dalo se to očekávat. 
 
    Když si nejprve vyberu uživatelsky pro mne příjemné prostředí téměř všedělajících šablon na Webnode, a pak zvolím o pár kroků méně uživatelsky příjemné prostředí Wordpress, ale o to více variabilní a flexibilnější prostředí, které Vám najednou začne uvolňovat ruce, které byly předtím již značně svázané, musíte počítat s tím, že Vás to bude stát trochu sil :) A o tom sem občas budu psát. Co jsem nepochopil hned na začátku, kde jsem se úplně zaseknul, co je jednodušší, než vypadá, atd.
 
    Tak jsem si to tak trošku vysvětlil, nejen Vám, ale také sobě a teď už nezbývá nic jiného, než se do toho pustit! W W W!
 
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!