Naplň lžičkou sklenici (lžičkovaná)

Počet hráčů: 4 osoby - nekonečno. 

Úvod

Je to hra, kterou jsem odkoukal nedávno v mém oblíbeném seriálu M.A.S.H. Pokud je Vás větší skupinka rozdělte se na polovinu nebo pokud je Vás více tak třeba na třetiny nebo čtvrtiny - dle uvážení. 
 

Co budete ke hře potřebovat?

- lžičky (1 pro tým) - ideální nějaké hlubší (aby se tam vešlo více vody),
- skleničky (1 pro tým),
- hrnce (1 pro tým),
- 2 židle (2 pro tým) a
- možná odměrku.
 

Pravidla hry:

Uděláte čáru, seřadíte družstva, děti stojí v zástupu za sebou, kde první stojí před čárou, a když naberou vodu na startu z hrnce a vylijí na konci do skleničky, vrací se zpět a předávají prvnímu v řadě, který stojí na čáře - přičemž se dobíhající zařazuje na konec svého týmu. Každé družstvo bude mít svoji lžičku, kterou se bude snažit po určitý čas - třeba 3:00 min, dostat z hrnce do skleničky, které jsou od sebe odsazeny na židličkách např. 7metrů, co nejvíce vody. Kdo bude mít po vypršení času nejvíce vody ve skleničce vyhrává. Můžete také změřit, kdo nejvíce vycejpral vody - k tomu by bylo již nutné mít odměrku vody a nezapomeňte dát stejné množství vody do hrnců ;) Myslím, že to může být hodně zábavy. Zkuste to a uvidíte. Je to ideální táborová hra. 
 

Jiná varianta - pro starší nebo divočejší

Drobné úpravy:
1) místo lžiček použijte naběračky nebo cokoliv zábavnějšího Vás napadne :)
2) místo skleniček a hrnců použijte kýble
3) židličky dejte více od sebe - třeba 15 metrů, ať se děti trochu naběhají
 
A nezbývá než dětem i Vám popřát hodně zábavy!
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!