Bezinková limonáda (bezová)

5. července 2015
ilustrační foto: bezová limonáda (lilac limonade)
 
    Recept jsme dostali od jedné paní sousedky rodičů mojí ženy. Dala nám ochutnat a byla to prostě dobrota, tak jsme od ní recept vydyndali :) a já Vám jej dávám níže k dispozici, ať si zpříjemníme teplé dny a nejen ty ;)
 
Ingredience
4 litry svařené vody
5 květů bezu
2 citrony
400 g cukru
1/2 lžičky sušeného droždí
 
Postup
Svařim vodu, naliju do 5lirovky sklenice, hned v te horké vodě rozmícham cukr (pro ty kdo drží linii, lze cukru o 50 g ubrat). Až voda zchladne a je jen mírně teplá, přidám vymačkaný citron, kvasnice, bezové květy a dobře rozmíchám. Nechat 24h ve sklenici kvasit. Potom přecedíme rovnou do menších lahví. Láhve pak dáme hned do ledničky. Čím je nápoj vychlazenější, tím je chutnější, přidat led vůbec neškodí. Kvasnice téhle dobrotě zařidí nejen bublinky, ale je to tím pádem i vitamínová B-bomba!!
 
 
Bezinková šťáva (bezová) | Moje doporučení
Už umíte udělat bezinkovou limonádu (bezovou), tak teď bychom se mohli podívat na bezovou šťávu, co myslíte? 
Můžete se také kouknout na recept formou videa na youtube.
 
 
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!