Počítač, notebook, tablet, mobil a další zařízení

16. dubna 2015

    Ať někdo chce nebo nechce, počítače a jemu podobné zařízení jsou nedílnou součástí dnešních domácností a především těch budoucích. Technologie se zeštíhlují a naše fantazie nezná hranic - takže si snadno dokážeme představit, že za pár let budeme nosit nějaké implantáty, které budou těžko patrné na první pohled, a za dalších pár let budou možná i zabudované na naši centrální nervovou soustavu. Jasným důkazem toho je zvyšující se mobilnost těchto zařízení. Začalo to všechno obrovskou místností přeplněnou zařízením, kam se vešel pouze jeden počítač. Poté se přešlo na stolní PC, pak na osobní stolní PC, postupem času to nestačilo a přišel notebook - který není již ke stolů tolik připoután, a je možné s ním chodit mezi místnostmi a cestovat mezi zeměmi. Poté přišly smartphony a tablety, které téměř ze 100% nahrazují PC. Opět sledujeme podstatě vyšší mobilnost. 

    Člověk ty výhody technologií chce mít, a chce je mít především u sebe. Poslední takovou verzí jsou hodinky - všimněte si, že to zařízení již má člověk na ruce připoutané a sundá je až někdy večer - pokud baterka dovolí ;) Technologie se časem zmenší a nakonec již nebudeme chtít, aby nás na ruce obtěžovaly příliš velké hodinky. Budeme chtít menší, lehčí, tenčí a přirozenější. Opět sáhneme po ještě menší technologii. Málem bych zapomněl na brýle Google Glass (www.cs.wikipedia.org), opět technologie, která je přímo na očích - hudba budoucnosti. Věřím tomu, že časem bude možné tuto myšlenku vložit do čoček. Ale nepředbíhejme. 

    Mám rád nové technologie a to samé mohu říct i o vývoji a technickém pokroku, který směřuje spíše k přirozenosti, než k přehnanému vědecko-technickému životu. Proto se zde občas zmíním o nějaké novince nebo  zlepšováku  z technologické oblasti, který se mi vyplatilo si pořídit/mít respektive používat. Snažím se v tom pokroku hledat výhody a usnadňovat si život, rozhodně si nebudu kupovat něco, co bude nesmyslnou investicí, na kterou se bude jen prášit a já ji použiji 1x za rok. Tímto heslem se také budu řídit u svých doporučení/tipů pro Vás. 

 

    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 

 
Odkazy v kategorii:    Klávesové zkratky    2.monitor    Volba tiskárny