Disciplína aneb Time For Change

   
 
 
 
 
 
 
 
 
    Pokud se člověk dostane až tak daleko, že se snaží identifikovat své silné a slabé stránky, myslím, že je velmi blízko tomu, stát se lepším člověkem. Myslím tím ale skutečně jít do hloubky a probírat to sám se sebou - žádné povrchní psycho-testy. 
 

Moje slabší stránka - discipína

    Po dlouhé době hledání jsem ve svém nitru, mezi svými slabými stránkami zjistil, že mám celý život jednu slabší stránku. Slabinu v podobě nedostatku disciplíny. Ať už se projevovala tím, že jsem měl určitým způsobem potřebu chodit na střední škole na začátek vyučování téměř každý den se zpožděním, nebo mi dělalo problémy navštěvovat své příbuzné, nebo jsem měl potřebu chodit se zpožděním všeobecně a některé úkony jsem měl výrazný problém vykonávat vůbec - což se často projevovalo při zaměstnání. 
 

Rutina

    Jednalo se spíše o disciplínu v oblastech, které pro mě nebyly příliš zajímavé. Často se jedná o oblasti v životě i v práci, které bych zařadil spíše mezi "rutinní". A v tom byl vždy velký problém. Pokud jsem něco mohl zařadit nebo jsem posuzoval za rutinu, velmi těžko jsem se s touto prací dokázal vyrovnat, udělat ji. Nevěděl jsem, co mi dělá problémy, dokud jsem si na to sám nepřišel.Často se můj vzdor projevoval tím, že splnění určitých úkonů byl, především pro mne, téměř nadlidský výkon. Smutné bylo, že jsem spíše sám sobě komplikoval život. Ostatním jsem spíše připadal jako hlupák. 
 

Změna je život

    Ale dost se zasmušilým pohledem na věc - nyní jsem svoji slabinu identifikoval a tím, že jsem ji pojmenoval, jsem se dostal do fáze možné změny. A taky že jsem již hodně změnil. Změníte vše, co změnit skutečně chcete. Uvědomil jsem si, že určité rutinní úkony jsou běžná věc, a že bez rutiny život neexistuje, tak proč si to dělat ještě těžším.  A tak mi najednou rutina přestala dělat problémy. Zjistil jsem a vytvořil si takové motto sám pro sebe - a vím, že pro mne je v této větě ukryto spousty pravdy:
 
"Discíplína v osobním životě ovlivní/se odráží v Disciplínu/ě při zaměstnání."
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!