Záslepka na zásuvku (ochrana pro děti)

    Pro našeho špuntíka jsme se snažili nějak zabepečit elektrické zásuvky, abychom předešli jakémukoliv nebezpečí. Zásuvky máme v každém pokoji a navíc v hojnější míře.

Bílá záslepka

Uvažovali jsme nad klasikou - bílé záslepky (č.1) - pár jsem jich koupil, aby alespoň ty místnosti, ve kterých trávíme nejvíce času, byly zajištěné. Popravdě jsme o jiné variantě ani nevěděli.

Jiná praktická varianta

    Postupem času mě bílé záslepky omrzely, a nejen mě, ale i moji ženu. Však víte jak těžko se ta záslepka ze zásuvky vyndává. Rukou ji vyndáte těžko a s pomocí např. vidličky to také není žádný med. Myslím, že bílá záslepka má smysl pouze v případě, kdy chcete zásuvku použít jednou za rok. To ale není a nebyl náš případ. Zásuvku jsme chtěli zabezpečit kvůli našemu dítěti. Dítě nezajímá, že někam nemá strkat prstíky. Můžete mu to opakovat měsíc, tím víc ho to zajímá. Chvíli trvá, než to dítěti vysvětlíte, než to pochopí a na zásuvky zapomene. Přesto nevíte, kdy si na zásuvky zase vzpomene a bude chtít prozkoumat další neprozkoumanou věc.

    A tak jsem zašel do mého oblíbeného hobbymarketu a snažil se vymyslet něco praktičtějšího. Něco co zaslepí zásuvku, ale nebude tak obtížné ji vyndat. Po hodinovém hledání nějaké jiné varianty jsem si myslel, že nic takového nevymyslím, ale to bych nebyl já, abych to nedotáhnul k nějakému řešení. Našel jsem umělohmotnou koncovku pro kabel (č.2) - není to nic speciálního - myslím, že cena byla kolem 20 Kč (na internetu jsem nenašel žádné praktičtější řešení). Bohatě stačí a je to velice šikovná pomůcka k zabezpeční před nenechavými ručičkama Vašich dětí. Záslepka, která je na obrázku č.2 narozdíl od bílé vyčnívá do prostoru (s tím je dobré počítat), ale jsem si jist, že je možné zakoupit i nějakou kratší variantou. Je těžké ji vyndat pro dítě, dospělí s tím nemá problémy. Takže s vysáváním již nebude problém a Vy už si nebudete muset dobíhat pro vydličku, abyste mohli složitým způsobem vyndat záslepku a teprve poté vysávat. Vyzkoušejte sami a uvidíte. Snad Vám to ulehčí práci stejně jako nám a budete v klidu, protože Váše dítko bude více v bezpečí.

 

    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!