Jak se připojit? (How to connect simply?)

05. května 2015
 
    Již mnohokrát jsem se setkal s někým, kdo na dvakrát vkládal USB kabel do PC, paměťovou kartu do digitálního fotoaparátu, HDMI do TV, baterku do nabíječky, baterku do foťáku, nebo jakýkoliv kabel, který má popisku na jedné ze svých stran. 
 

Je k tomu univerzální klíč? Odpověď zní: ANO ;)

    Pokud chcete předejít tomu, že budete na 2x vkládat kabel a ostatní příslušenství do přístrojů, stačí si uvědomit jednu věc. Je nastaven jakýsi standard při výrobě, že popis na kabelu musí být vidět, resp. značka jakéhokoliv zboží je čelem k zákazníkovi (je to logické, tak se nejlépe prodává). Tzn. že ať kabel či jakékoliv příslušenství někam strkáme, otočme jej tak, aby byl popis vidět. 
 

Běžné příklady připojení

    U všech těchto příkladech může být vyjímka, kdy například strkáme USB kabely do zadní časti case počítače a kabely zdaleka nejsou čelem k nám. Ale pokud hovoříme o běžných podmínkách, můžeme všeobecně říci, že níže uvedené příklady se většinou vyskytují v této podobě.
 

1) USB / HDMI do PC

    Vkládám USB nebo HDMI kabel do vstupu na PC, aby byl vidět symbol na kabelu (čelem k Vám). resp. symbolem nahoru - viz ilustrační foto níže. 
 
 

2) Paměťová karta do fotoaparátu / čtečky v PC

    Vkládám paměťovou kartu do digitálního fotoaparátu nebo do čtečky karet (PC) - kartu vkládám opět popiskem čelem, tzn., že bude stejným směrem značka fotoaparátu i popisek karty - viz foto níže.
 
 

3) Baterka do nabíječky (fotoaparát)

    Ta samá situace s vložením baterky do nabíječky - na nabíječce je vidět značka fotoaparátu (většinou), vkládám baterku tak, aby byla i popiska na baterce vidět společně se značkou nabíječky  -viz foto.
 
 

4) USB kabel do externího disku

    Poslední ilustrační foto - připojení USB kabelu k externímu harddisku - opět popisky míří k našim očím - viz foto níže.
 
 
    Variant je samozřejmě ještě spousty a mým záměrem bylo ukázat pouze menší výseč těchto možnosti. Situace se opakují a téměř na všechny platí stejný standard, pokud o tom víte, už nemáte problém s tím, abyste hned na poprvé vložili cokoliv kamkoliv :) Samozřejmě pokud mluvíme o kabelech a příslušenství (PC, ostatní technologie). Uvědomuji si, že se jedná o úplnou maličkost, kterou zřejmě hodně lidí zná, ale jak jsem říkal, ještě vidím mezi námi ty, kteří si toho nevšimli, tak proč to nezjistit ;), vždyť i z maličkostí se staví svět ;)
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!