Bankovní účet (BÚ)

Účet zdarma

    V dnešní době (12/2014) Vám doporučuji pořídit si bankovní účet zcela zdarma (založení, vedení, správa, za jednorázový příkaz, za trvalý příkaz - jejich založení/změny/zrušení, výběr v bankomatu své banky, převody, příjem peněz, atd.). Dokonce se již naskytl na trhu produkt, který nejen, že Vás zbytečně nestojí prostředky, ale dokonce můžete i peníze pravidelně získávat - nemám vyzkoušeno - ale proč ne.
 
ilustrační foto: počítání peněz
 

Proč poplatky? Zbavte se jich!

    Pokud stále máte osobní účet (pro fyzické osoby), kde platíte poplatky, je to velmi zbytečné vyhazování peněz. Často je člověk spíše líný, někam dojít a něco řešit - ale věřte tomu, že to zato stojí. Nebuďte u své banky pouze ze setrvačnosti - to se Vám prodraží!
 

Co s penězi, které ušetříte? Dovolená? Dárek? 

    Nejedná se o pouhé desetikoruny. Jen si projděte svůj celý měsíční výpis a bokem si vypište veškeré poplatky, které Vás účet stojí. Možná budete sami překvapeni. Nezapomeňte si tuto měsíční částku vynásobit 12x, abyste zjistili, co jste mohli ušetřit za 1 rok. Pak to vynásobte 5x (za 5 let) a popřemýšlejte, co byste s těmi penězmi mohli dělat, kdybyste je jen tak nespláchli do záchodu? Jsem si jist, že se jedná o tisíce. Věnujte tak 1-2 hodiny svého času tím, že si zajdete do banky a provedete změny - nechte si třeba někým poradit - zeptejte se svých známých - nebo zajděte do jiné banky. Na trhu je již spousty možností.
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!