Mokrý flek na fasádě nebo na štuku v místě odpadu nebo trubky

 
    Nedávno jsem řešil problém s odpady. Vlastníme dvougenerační rodinný dům. Byl jsem ve sklepě a všimnul jsem si mokrého fleku v rohu jedné z místností. V tomto rohu vychází odpadní trubice od sprchy a umyvadla z koupelny. Nelenil jsem a šel jsem si prohlédnout 2. místnost, která s ní sousedila - obdobný flek byl také zde. Obvodová zeď na které jsem objevil tyto fleky sousedí se zahradou, tak jsem se ještě vyběhnul podívat tam a zjistil jsem, že z venku jsou vidět ještě rozsáhlejší fleky, které se vyskytují mezi sklepem a přízemním bytem. Přemýšlel jsem, čím to může být a moje jediná představa byla havárka (uvolněná trubka v odpadní trubici a představa sekání). Minulý rok (2013) jsme dělali rozsáhlejší rekonstrukci - kupovali jsme nové sprchové kouty s vaničkami a napojovali odpady na odpadní trubku. Myslel jsem, že to s tím souvisí a už jsem si představoval, co všechno to bude stát. 
 
    Naštěstí jsem zavolal našemu instalatérovi - víc očí víc ví a co si budeme namlouvat, je to profík ;) - sám jsem na to byl krátký a šli se na to podívat. Není nad nějakého šikovného řemeslníka ;) Vše jsme kontrolovali stejným způsobem - sklep, 2. místnost, stěnu ze zahrady a nakonec jsme se zastavili přímo v přízemí v koupelně a instalatér rozebral odpad v nové vaničce. Odpad má v dnešní době malý sifon, který působí jako filtr. To jsem vůbec nevěděl. V podstatě jsem poprvé viděl, jak vypadá odpad ve vaničce v novodobém provedení. 
 

Postup rozebrání odpadu (sifonu) - viz obrázek

    Nejprve se sundá vrchní poklop (díl č.1 - viz fotografie níže), poté se vyndá takový umělohmotný díl v podobě špuntu (č.2), který krásně do odpadního otvoru zapadne, dále navolno umístěný sifon (č.3) - tyto dvě části se při čištění vyndávají. Další část by měla být napevno (č.4) zasazena do vaničky (zatočena). To bohužel v odpadu sprchy nebylo. Pevná část odpadu (č.4) byla uvolněná tak, že za ni zatékalo. Instalatér ručně a následně s pomocí většího šroubováku s kladívkem tento díl utáhnul a zabezpečil tak zbytečný únik vody do zdiva (je možné použít speciální klíč s otvory po obvodu). Tím byl problém vyřešen. A já si oddychnul.
 

zdroj: vlastní foto naší vaničky a jeho odpadu

Upgrade

    Nyní s odstupem času cirka po 1 měsíci, mohu říct, že flek na fasádě postupně opadá - viz fotografie níže.
  
zdroj: vlastní foto z 24. ledna 2015
zdroj: vlastní foto z 23. února 2015
 
    Hned po zatažení toho dílu č.4 jsem si nebyl zcela jist, zda to bylo řešení problému, či nikoliv, tak jsem pro jistotu označil flek křídou a vyfotil si jej. Po zhruba 2 měsících jsem to vyfotil znovu a rozdíl byl patrný - takže vyřešeno.
 
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!