Hideaway / Kiesza

17. května 2015  
https://www.facebook.com/Kiesza/photos
 
    Další z těch písniček, které na mě udělaly neskutečný dojem svým velmi dobře zpracovaným a náročným především tanečním videoklipem (music movie). Jste uprostřed rušné ulice a přijíždí typicky žlutý americký taxík, dveře se otvírají a začíná show, která si zaslouží Vaši pozornost.  
 
    Právě přemýšlím nad tím, jak je možné, že na naší  hudební scéně  tyto nádherné kousky není vůbec možné vidět/slyšet. Rádia v českém prostředí jsou velmi omezená. Na každé stanici, kterou jsem poslouchal (a nebylo jich málo) se hraje jen určitý počet písniček stále dokola - udivuje mě, že to posluchačům, kteří mají rádi hudbu, stačí. Určitý čas jsem se pohyboval v Rakousku a náramně jsem si poslech rakouského rádia užíval. Byla to každý den takový příjemný čerstvý vánek, který mé uši hýčkal novinkami, o kterých čeští posluchači rádií nemají ani tušení. Jak je to možné, že se k nám nedostane téměř žádná hudba např. z Anglie, Francie, Itálie, Poska, Německa a z ostatních zemí? Pokud je hudba pro rádia tak drahá, že mohou lidem pouštět pouze malou výseč hudby - je systém dobře nastaven? Nevím, kde je chyba, nevidím do toho, ale něco je špatně. Nezbývá než být trochu více aktivní a hledat.
 
    A tak můžeme být rádi, že je tu náš téměř monopolní gigant google, kde si můžeme nějaké hudební skvosty na youtube najít. Užijte si klipu a nezapomeňte na to, že Kiesza jich má více, které stojí zato - viz níže.
 
    Ještě by bylo vhodné připomenout, že Kiesza vydala nové album (2014) "Sound Of a Woman", což jsem ani nevěděl a nemám naposloucháno, ale časem sem přidám odkaz na nové songy, když se mi zalíbí ;) Užijte poslechu. 
 
Odkaz na píseň na youtube:    Hideaway / Kiesza
Odkaz na oficiální stránky zpěvačky / tanečnice:    Kiesza
Odkaz na facebook (EN):    Kiesza
Odkaz  na wikipedia.org (CZ):    Kiesza Szösi
Ostatní (others):    
Giant In My Heart - scénář, který chytne.
No Enemiesz - opět krásný nápaditý klip - odhozené oblečení, telefon přeruší klip, poslední kousek prádla a je konec.
A ještě si neodpustím trochu parodie "Kiesza - Hideaway Parody - Supermarket version".

 

 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!