Odpeckovávač třešní

5. července 2015
foto: odpeckovávač naší sousedky ;)
 
    Máme na zahradě velkou třešeň a ještě nás nenapadlo, že existuje nějaký zlepšovák, který by nám mohl pomoci, třešně odpeckovat. Když jsme někdy před 3 týdny pořádali třešňobraní pro naše sousedy v okolí (aby jsme využili stromu na maximum), přišla jedna sousedka, která nám řekla o odpeckovávači třešní. Byli jsme z toho úplně paf, obzvláště když nám jej donesla ukázat. Řekla nám, že cena byla kolem 50 Kč a věřte tomu, že za to zjednodušení a praktičnost to stojí ;) Fotky viz výše. 
 
    Když už jsme zjistili, že něco podobného existuje, začli jsme hledat na internetu a zjistili, že za větší obnos existují i lepší varianty, které jsou na ovladatelnost ještě pohodlnější. Navíc je možné dát všechny díly do myčky, což je taky supr, ale je to něco za něco - zaplatíte. Nám stačí tento menší, a také jsme si tuto jednodušší verzi pořídili.
 
    Miluju buchtu s třešněma, a když už teď máme odpeckovávač, není vůbec problém tam těch třešní dát více a bez nějaké námahy všechny třešně odpeckovat. Tak co myslíte, není to supr vynález?
 

Pro zajímavost - odpeckovávání oliv

ilustrační foto - olivy a křížek po odpeckování
 
    Také si náš soused od naproti uvědomil, že tím samým způsobem se odpeckovávají olivy. Všimněte si křížku, který je na olivách viditelný. Pak ten tvar porovnejte s tou částí, která se do třešně vnořuje a odpeckovává ;) 
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!