Lidé

    Určitě Vás zajímá, o čem budu chtít psát v této části mého blogu, že? Bude se to týkat převážně mých zkušeností s lidmi (ženy, muži), dietou, relaxem, odpočinkem; s tím, co člověk všechno dokáže a také s nemocemi, ale i uzdravením, léčbou, až po dobré nálady, optimismus a psychologii (základ všeho).  
 

Fyzický stav těla je odrazem stavu Vaší duše

    Možná je to otřepané klišé, ale stav Vašeho těla je dle mého z převážně většiny vytvářeno Vaší "hlavou". To co máte v hlavě, to je základ všeho. Z hlavy vychází pocity, vychází z ní strach a s ním související stresy, ale na druhou stranu dobré nálady, a je vždy jen a jen na jedinci, jaké nálady bude zažívat. Tyto nálady často ovlivní nejen lidi kolem Vás, Vás samotné, ale převážně také náladu v těle, Vaše orgány, nemoce, prostě všechno, co se točí kolem Vaší tělesné schránky. 
 
    Jsou věci, které jsou neovlivnitelné, ale věřte tomu, že když se budete optimističtěji dívat na svět, dožijete se delšího a smysluplnějšího života, než když budete pesimičtí. Myslíte si, že jsem odbočil z tématu, a že tady píšu nějaké bláboly, a že jsem možná nedávno vylezl z nějaké sekty. Ne, nemyslím si, schválně mluvím o "hlavě". Jsem si jist, že vše je propojeno, a to co máte "v hlavě" je základem úspěchu např. k tomu, abyste se zbavili nemocí, nebo abyste přinejmenším snížili jejich počet, a nebo abyste jim předcházeli. 
 

Co z toho plyne?

    Jednou mi můj šéf v práci v jeden velmi nepříjemný stresový den - mimochodem výborný člověk a úžasný především v personálních otázkách (velice férový ke svým zaměstnancům) - řekl: "Dívej se na to optimističtěji. Buď více optimistický. Nic špatného se neděje, jsi zdravý, tak si toho važ a užívej si života. Proč se tak stresuješ? Vždyť je to jenom práce. Zavřeš dveře a to důležitější tě čeká doma a kolem sebe (rodina, přátelé, život). Zkus se ráno probudit a první, na co se budeš snažit myslet, bude nějaká příjemná věc. Jdi večer spát a udělej to samé. Takhle to dělej pravidelně každý den. Věř tomu, že za pár měsíců už ani nebudeš potřebovat myslet na to, že máš myslet optimisticky a najednou to přijde samo". Takhle to nějak bylo. 
 
    Jsem si jist, že ve chvíli, kdy to dořekl, jsem nebyl ještě připraven to pochopit. Nebyl jsem tomu nakloněn. Ale určitě mi to hlodalo v hlavě a přemýšlel jsem nad tím. Pak jsem zažil menší zdravotní požíte, kdy jsem v nemocnici měl šanci o sobě více přemýšlet a v tu chvíli mi ta myšlenka mého šéfa brouzdala neustále hlavou sem a tam. Už jsem byl připraven ji přijmout. A od té doby jsem se postupně začal měnit z lehce neutrálně smýšlejícího člověka (až někdy zbytečného negativistu) v optimistu. Myslím si, že když budete chtít být optimista, budete optimistou, když budete chtít být pesimistou, tak se jím stanete a nebo jím zůstanete. Ale co vím, je fakt, že když jste optimista, lépe se Vám žije a navíc bonus pro lidi kolem Vás! Když budete optimističtěji naladěni, budete zdravější! Chcete být zdraví? :) Já ano! 
 
    Poslední dobou (upgrade 06/2015) pociťuji, jak se celkově zlepšuje mé myšlení. Řeším nějakou otázku - třeba mezilidskou nebo ohledně menší rekonstrukce nebo cokoliv, co jsem řešil v minulosti a nedokázal jsem vymyslet nějaké řešení. Nyní k řešení přijdu velmi rychle a líbí se mi, že to stojí zato - často je to praktické, jednoduché a smysluplné. Mám také mnohem více energie a motivace. Jsem spokojený. Z vlastní zkušenosti můžu tedy říct, že optimismus Vám vlije krev do žil.
 
 
Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!