Spořící účet (SÚ)

    
    Pokud jste tak ještě neučinili, vřele Vám doporučuji založit si svůj spořící účet. Je důležité si uvědomit, že peníze ztrácejí na své hodnotě. Tím, že si je jako naše babičky necháte pod polštářem nebo pod palandou, neznamená, že o ně časem nepřijdete. Každý rok dochází k tzv. inflaci (za poslední roky ca 1-6%), čímž hodnota peněz ztrácí. Já osobně se snažím abych měl peníze, které nevyužívám na SÚ. Používám k tomu často internetbanku (IB). Peníze můžete jednoduše mezi klasickým bankovním a spořícím účtem přelévat.  
 
    Každopádně Vám ale doporučuji, pokud máte nějakou vyšší částku na svém účtu nebo Vám jen tak leží peníze doma (ladem), přesuňte si nebo vložte prostředky na SÚ, a nenechte tak Vaše peníze ztrácet na hodnotě. Zvyšujte jejich hodnotu tím, že tyto úroky, které získáte, alespoň částečně sníží míru inflace. 
 

Výběr spořícího účtu

Důležité je také fakt, že nestačí jednoduše založit SÚ kdekoliv - vyberte si. Dejte si s tím práci a vyhledejte účet, který má vyšší úrok a pokud časem klesne pod únosnou hranici - vyměňte jej za jiný. Založení, vedení, správa, převody musí být vše zdarma, pokud ne, tak takový SÚ nezakládejte.
 
    Jestli máte strach, že by banka, která má SÚ mohla zkrachovat - udělejte si 2 spořící účty (tím diverzifikujete riziko). Ještě bych rád zmínil, že v ČR je bankovní prostředí spíše velmi stabilní, neboť občané ČR využivají hojně bankovních služeb - spíše bych to označil tak - že se banky u nás mají dobře. Navíc často jsou naše vklady pojištěny na 100%. Ale to nechci nijak proklamovat služby bank - jde mi především o to, abyste zbytečně neztrácely peníze, protože zvyk je železná košile.
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!