Hudební klip (video) / video-clip

11. srpna 2015
 
zdroj: https://www.youtube.com
 
    Klipy jsem vždy sledoval s radostí a se zájmem. Kdykoliv běžel v televizi známý song, byl jsem zvědavý, jaký k němu patří klip, jak vypadají zpěváci, jaký má klip příběh nebo jak byl kdo oblečen v 60., 70., 80. nebo 90. letech. Můj zájem o videoklipy vzrostl především v době, kdy se na MTV objevil takový vyšší level klipů - nebo alespoň tak jsem to vnímal já - byli to klipy od Michaela Jacksona. Mám pocit, že to Michael Jackson celé odstartoval, ale nejsem odborník. Doteď si pamatuji úžasný a strašidelný videoklip Thriller (viz odkaz na youtube.com výše - klikni na obrázek), který mě úplně odzbrojil ;) Ano, vím, že to nebyl klasický videoklip, ale spíše krátký film, ale tím to, alespoň myslím, skutečně začalo. Podívejte se na dnešní videoklipy - připadá mi, že jsou to všechno krátké filmy s příběhy. 
 
    V dnešní době dochází dle mého k určitému boomu videoklipů. Díky vymoženostem moderní doby - internetu, mobilního zařízení (mobilu), tabletu a snadno přenosného PC, jsem si zcela jist - že dochází k velmi zajímavé situaci na poli hudby. Pokud se chce interpret opravdu zviditelnit, není v dnešní zvláštní době možné se zaměřovat pouze na hudbu, ale paradoxně musí vyvinout výraznou investici i do videoklipu, do příběhu. Někdy mám upřímně poslední dobou pocit, že na hudbě to už tolik není. Lidé si často poslechnou zajímavou hudbu a pokud je k tomu opravdu kvalitně a neobyčejně zpracovaný videoklip, přesvědčí to většinu posluchačů. Hudba ani nemusí být tolik výrazná. Jakmile je doprovázená třeba i skandálním videem, je více jak půl práce hotovo - úspěch zaručen. Ale proč ne. Někde se dveře zavírají (hudba) a někde zase otvírají (film) :) Vše špatné je k něčemu dobré. 
 
    Malý bonbónek na závěr v podobě dalšího nestárnoucího videa Michael Jackson´s Ghosts (Full Complete Version HD):
zdroj: https://www.youtube.com
 
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!