Jakou zkušenost mi přineslo pěstování mrkve/karotky?

15.04.2015
 
    Poprvé jsem si zasadil mrkev resp. karotku. Při sklizni jsem došel i s ženou k jednoznačnému zjištění. Rovná podlouhlá mrkev je mnohem smysluplnější zasazovat, než mrkev do tvaru trojúhelníku. Čím delší je karotka a čím je na karotce méně nerovností, tím snáže se mrkev zpracovává. Je nutné poukázat to, že mé posuzování tvaru bylo primárně ovlivněno tím, že tutu zeleninu jsem pěstoval převážně na zpracování pro polévky, omáčky, dušenou mrkev, smaženou, atd. 
 

Jasná volba

    Pěstoval jsem mrkev od 3 prodejců přímo v hlíně (mimo skleník). Zlepšovák pro setí semínek mrkve resp. karotky jsem již popisoval v článku - Sázení drobných semínek. Mohu také říci, že ty podélné kulovité karotky také navíc rostly poměrně lépe. Takže za mě jasná volba při pěstování, vzhledem k tomu, že karotku jsme spíše využili na vaření, jak jsem již uvedl.
 

Karotka dle chuti

    Samozřejmě, že někdo také pěstuje mrkev pro chuť - to nebylo mým cílem - takže volba dle chuti je pouze a jen na Vás. Dobrou chuť!
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!