Vedro / Letní dny / Osvěžení i pro děti

3. července 2015
ilustrační foto: otevřené okno
 

Otevřete okna na noc / Zavřete ve dne

    V dnešních dnech nás začíná obklopovat nekonečné vedro. Je Vám v bytě či rodinném domě nesnesitelný hic a chtěli byste s tím něco udělat? Nezapomeňte si ve chvíli, kdy jdete spát, otevřít všechny okna a nechte chladnější noční vzduch vejít do prohřátých pokojů, nechte mezi nimi otevřené dveře a vytvořte průvan nebo volný prostor pro pohyb vzduchu (v bezvětrných dnech). Ráno, předtím, než slunce začne pálit, zavřete okna a zatáhněte žaluzie. Vězte tomu, že těch 10min, které tomu věnujete, Vám pomůže snížít teplotu ve Vašich příbytcích o pár stupňů a Vám bude o něco příjemněji. 
 

Sprcha, bazén, bazének pro děti (0-3 roky)

ilustrační foto: dětský buřtíkový bazének
 
    Ideální pro lepší zvládání těchto teplých dnů je osvěžení sprchou (ideálně venkovní) nebo bazén - stačí i smočit pouze nohy. Před rokem jsem řešil bazén pro děti, nechtěl jsem ale kupovat nic velkého, co by muselo být napojeno na elektřinu a co bych musel chlorovat či solit. Poté, co jsem koupil zbytečně velký bazének, zjistil jsem, že ideální je pro menší dítě opravdu malý bazének - čím menší, tím lepší. Jeho obsluha je pak ideální. Stačí Vám jen pár litrů, vodu můžete třeba každý den vyměnit, velmi snadno s bazénkem manipulujete a můžete tak starší vodu přelít do kropáče či vylít přímo do záhonu či na trávu - prostě vodu ještě využít. Ve větším bazénku se voda rychle zkazí a vy musíte složitým způsobem vodu vylévat a bazének čistit. Menšímu dítěti přitom stačí i velký zavařovací hrnec, aby se mohl do vody ponořit a osvěžit. O nárocích starších dětí ještě nevím, k tomu se teprve časem dostaneme :) Pak budu zřejmě tento článek upgradovat :D
 

Osvěžení zevnitř

ilustrační foto: osvěžující nápoj
 
    A když už jsme si snížili teplotu v našich příbytcích a teplotu našeho zevnějška, ještě vřele mohu doporučit osvěžit se zevnitř ;) Zmrzlina, limonáda nebo konkrétně mám rád bezovou limonádu; voda s citrónem, s mátou a ledem (ideální kombinace). 
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!