Výjimečná lopatka na smetí

01. května 2015
Vyjímečná lopatka

Mé nejoblíbenější nářadí v naší domácnosti

    Tento krásný kousek lopatky, kterou jsme zdědili po dědovi mé ženy, patří mezi mé nejoblíbenější nářadí v naší domácnosti, které používám. Na první pohled na fotografii Vás spíše zaujme vlkhost, která se projevuje na mokrém sklepě na stěnách. To je také ten hlavní důvod, proč jsem lopatku fotil právě na místě, které jí již několik let, řádově spíše desítek let, přísluší. Fakt je ten, že lopatka je v perfektním stavu. Její dřevěná rukojeť a ani spodní kovová část ani náznakem nepoukazuje na její skutečné stáří. 
 

Perfektní ergonomie

    Nejde ale jen o její fyzické stav, spíše mi jde o její účelovost, praktičnost a nesmírně jednoduché využití. Tím jak je lopatka perfektně ergonicky stavěná, a díky použitým materiálům není potřeba lopatku dokonce ani při použití držet. Jednoduše ji postavíte, smetákem či koštětem si připravíte hromádky a bez držení lopatky můžete smetí namést. Spodní část je z těžšího kovu a její rukojeť je v takovém úhlu, že velmi příjemně na zemi stojí bez jakékoliv pomoci. 
 
    Níže Vám ještě vložím fotografii při použítí, abyste měli konkrétnější představu. 
 

Je na trhu její alternativa? Zřejmě pouze plast

    Udělal jsem menší průzkum, zda je možné podobný typ lopatky pořídit a nenašel jsem nic, co by se tomuto velmi pěknému provedení dřevo+kov alespoň trošku přibližovalo. Ano, je možnost pořídit umělohmotnou, ale cena je jedinou a poslední výhodou, která mě napadá. Ta ergonomie, ta jednoduchost a praktičnost při použití dle mého chybí. Navíc tato lopatka nepřežila jen našeho dědu, ale jsem si jist, že přežije i nás ;)  Nádherná práce...
 
Lopatka v praxi
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!