Internetbanka (IB)

  
    
    Kdo váhá nebo si ještě internetovou banku nepořídil, doporučuji tak učinit. Ušetří Vám spousty peněz a času. Pokud ještě nemáte vhodný Bankovní účet nebo s ním nejste 100% spokojeni, podívejte se na článek týkající se této problematiky.  
 
    Kvůli obyčejnému jednorázovému příkazu musíte vyčlenit čas na to dojít do banky, čekat kolikrát ve frontě a společně s osobním bankéřem transakci provést, poté se také musíte dostat domů. To vše absolvujete jen kvůli např. 5 min. strávených s internetbankou a to zcela zdarma - založení/vedení/zrušení + veškeré příkazy jsou u většiny předních bank bez poplatků. Je samozřejmé, že musíte mít počítač nebo notebook včetně internetového připojení. 
 
    Pokud z toho máte strach, zeptejte se svých dětí, nebo vnoučat či svých známých, nebo osobních bankéřů v bance, kteří dozajista s tím mají zkušenosti. Je to velmi jednoduché a rychlé - a to především ve chvíli, kdy překonáte svůj strach z toho, že je to těžké, složité a že to trvá. Sám jsem to doporučil své matce a po x-letech, co provádí transakce pomocí internetového bankovnictví, by již neměnila, a ani si to nedokáže dost dobře představit, poté, co si zvykla na tento komfort. 
 
    Pomocí internetového bankovnictví (IB) si pak můžete provádět různé složitější spořící transakce, o kterých jsem psal v článku o Spořícím účtě (SÚ).
 
    Málem bych zapomněl na mobilní bankovnictví, které také hojně využívám. Pokud jdeme koupit jednou za čas něco většího a já zapomenu převést prostředky ze spořáku na bankovní účet, pošlu ho pomocí svého mobilního telefonu prostřednictvím internetbanky. Moje banka umí převést prostředky mezi SÚ a BÚ a naopak i o víkendu, aniž bych musel zadávat složité klíče. Takže provedení transakce je otázkou pár sekund. Vyzkoušejte to i Vy - stačí se toho přestat zbytečně bát!
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!