Jídlo/Potraviny

 

Proč kategorie Jídlo/Potraviny?

    Jídlo považuji za jednu z nejdůležitějších věcí v mém životě, můžu říci, že jídlo miluju - a potraviny s ním samozřejmě souvisí. 
 
    Pokud máte se mnou společnou lásku (jídlo), víte, že je nutné do něj trochu investovat. Rád si potraviny vybírám, pokud to má peněženka unese. Kolikrát se ale také stává, že za stejné peníze můžete koupit potraviny s velice rozdílnou kvalitou. Nebo třeba připlatíme 1 Kč a dostaneme mnohem více, než kvalitu připadající na 1 Kč. Stačí třeba také pozměnit Váš přístup k nákupu surovin - např. můj první článek o Mletém mase. Na některé věci přijde člověk jen náhodou a v mém případě je to často tím, že jsem "labužník". Takže se třeba šťourám v etiketě, konkrétně velmi často v informaci o "země původu". 
 

Při nákupu ovoce a zeleniny nejvíce upřednostňuji, aby země původu byla ČR. Proč říkáte si?

    Velice se mi zalíbila myšlena, která ani nevím odkud má původ. Ale mě to do sebe zapadá. Co dělá člověku obecně dobře, když je třeba nemocný? Aby byl v nemocnici, v cizím prostředí, kde se necítí dobře, a nebo se cítí dobře tam, kde vyrostl a kde žil poslední léta? To stejné se také říká o jídle. Nejvíce člověku prospívá dýchat vzduch, na který je zvyklý celý život, umývat se vodou, na kterou je zvyklý, jíst jídlo, které bylo vypěstováno ve stejném prostředí, ve kterém žije. Také jsem již několikrát četl, že jíst exotické ovoce není nikterak prospěšné pro naše tělo a to převážně ve chvíli, kdy pomocí této exotiky nahrazujeme např. ovoce z naší zahrádky nebo z ČR. Nejde mi ani o to, zda k tomu mám nějakou studii, která to 100% prokazuje - prostě mi to z toho vyplývá a nemusím nad tím nijak hloubavě přemýšlet. Strom, který roste v našem podnebí, v našem prostředí, využívá naše vody k závlaze, hlíny k růstu - tento strom zplodí jablka. Pokud stojím před rozhodnutím, zda zakoupit české jablka nebo např. pomelo - velmi často zvolím obyčejná jablka. Slovo "obyčejná" jsou pro mne opravdu jen v uvozovkách. Myslím, že na mé procesy v těle bude mít pozitivnější vliv něco, co je z mého prostředí, než pomelo, které je pěstováno většinou někde v Asii.
 

Kvalita jídla

 
    A teď trošku o kvalitě. Z mého pohledu rozhodovat se mezi levným česnekem z Číny a dražším českým česnekem, je z mého pohledu úplně nesmyslné. Čínský česnek nemá chuť a je slabý. Z toho mi plyne jedno, nemá zcela jistě tak pozitivní vliv na náš organismus, jako náš česnek. Abych si kupoval něco, na čem ušetřím, ale pro moje tělo to nic nepřinese, a nebo jen zlomek toho, co český, tak si to raději nekoupím. Jsou jiné možnosti jak ušetřit - můžete se třeba inspirovat v kategorii Finance.
 
    Ale to neznamená, že si třeba na Vánoce nebo Silvestra "pomelo" z Asie nekoupím. 
 
    To rozhodnutí je ale vždy na Vás, a každý jsme zcela jiný, jsme individuality. To se mi hrozně líbí a jsem zato rád. Jinak by to byla nuda. Zatímco já jídlo hodně řeším, někdo bere jídlo jako tzv. "filling", což znamená, že se něčím naplní a je mu jedno čím. Každý má právo volby ;)
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 
 
 
 

 

Komentáře

Pište cokoliv, co chcete sdělit. Jakmile budu moci, odpovím Vám ;)