Experiment v zahradnictví aneb co nevyzkoušíš, nezjistíš a neumíš :)

15.04.2015
 
    Myslím si, a je to vskutku jen můj názor, že ten, kdo je šikovný zahrádkář a nebo chce být šikovný zahrádkář, musí trochu experimentovat. A to nejen tím, že odkoukám od někoho něco šikovného, dostanu od někoho pár rád (ideální), přečtu si někde něco a aplikuji to na své zahrádce, ale také zkouším sám nějaké postupy, o kterých si myslím, že mi mohou vylepšit mé souznění/porozumění se zahradou. Proto experimentuji :) 
 

Inspirace

    A proč o tom píši vlastně? Chci Vás trošku inspirovat v tom, abyste se nebáli. Už Vás někdy něco napadlo, co by mohlo vylepšit třeba Vaši úrodu? Nebo cokoliv, co by Vám mohlo usnadnit práci na zahradě? Nebo nějaká úprava ochrany rostlinek? Ničeho se nebojte a pusťte se do toho! Nechte se unést svými nápady a vyzkoušejte cokoliv. 
 

Doporučení

 
    Doporučuji vyzkoušet pouze na části Vaší potenciální úrody (menšiny) a následně porovnávat úrodu. Například jsem si vyzkoušel položit čerstvě posekanou trávu u rajčat. Bylo to doporučení v Ottově encyklopediie ZAHRADA od Wolfanga Kawolleka. Již jsem nemusel tolik zalévat, téměř vůbec hlínu plít, díky položení trávy se pod povrchem začly vyskytovat žížaly, které nejen hlínu kypřily, ale také vytvářely humus. Navíc jsem se již nemusel starat o to, co s trávou - většinou jsem ji pytloval a odvážel autem na nejbližší skládku. Jak zabít několik much jednou ranou :)  
 
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!