Rekonstrukce

22. července 2015
ilustrační foto: typická podoba rekonstrukce :)
 

Co myslím tou "rekonstrukcí"? 

    V našem případě se jedná o takový opačný postup, než když se staví na zelené louce. My již máme vše hotové a nyní je možné pouze vylepšovat, nahrazovat, vyměňovat a nebo často hasit požár. Není to ideální, raději bychom výstavbu, ale to nás snad čeká za pár let také. Při výstavbě si chceme vše naplánovat a nechat naprojektovat tak, aby to vyhovovalo přesně našim představám. 
 
    Z půlky jsme zdědili a z půlky vyplatili velký dvougenerační rodinný dům. Je celý podsklepený, má přízemí, 1. patro a podkroví. Dům je po prarodičích ženy a jak to tak bývá, s ním jsme získali také spousty užitečných i neužitečných věcí. Já jsem velmi vdčený nejen za to, že tato možnost byla, ale i za sklep plný nářadí, které by mi trvalo léta, než bych dokoupil do tohoto stavu vybavenosti.
 

Co jsme rekonstruovali v našem domě?

    No, ale zpět k rekonstrukci. Náš dům (starší) skrývá jako většina starších domů nějaké kostlivce, kteří postupem času na Vás doslova vypadnou :) Zkrátím to - měnili jsme již kanalizaci, komplet výměna všech oken, 2x částečné zazdění oken na chodbě (byly zbytečně rozměrná), odvoz harampádí snad v 5 LIAZKách (extrémní množství absolutně nepoužitelných věcí - ve sklepě a v podkroví se nedalo projít skrz místnosti - lidově řečeno "binec"), v přízemí úplná rekonstrukce kuchyně vč. rozvodů elektřiny, vody, odpadu, kuchyně samotné (nová), v celém 1. patře kompletní výměna veškerých rozvodů, tzn. zdi byly až na cihlu, nová omítka, štuk, barva, elektrika, voda, odpady, vývod až na půdu (chtěl jsem si rovnou předpřipravit možnost rekonstruovat podkroví), zazdění malých oken na záchodcích a nahrazení větrákem s odvody ven. Na chodbě výměna klasických světel za světla bez vypínačů - sepnutí na senzor, atd. Poslední rekonstrukce se týkala zavedení digestoře v přízemí a v obou patrech odvod vlhka z koupelen (větráky). 

    A ještě bych mohl psát dlouho - teklo nám do komína, kotel potřeboval urgentní servis (2x), rozvod antény od specialisty, rozvod internetu po celém baráku, revize komínu, revize elektriky, revize kotle, vestavěné splachovadlo nenatékalo x-krát, výměna kartuše v baterii umyvadla a spousty dalších. Je toho opravdu hodně a jsem upřímně rád, že jsem tím musel projít a procházím. Člověk díky tomu všemu nabere zkušenosti, což Vám ušetří spousty času a peněz. Rád Vám o tom něco napíši. Podrobněji naše rekonstrukce a tipy či doporučení rozepíši v článcích ;)      

 
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!