Jak na slimáky / hlemýždě?

9. června 2015
ilustrační obrázek: slimák 
 
    Slimák se ve vlhčím prostředí velmi rychle rozmnožuje, a pokud mu něco chutná, není možné plodinu běžně dostupnými prostředky od tohoto zahradního škůdce ochránit. Zpočátku jsem byl velmi zásadně proti, ale postupem času jsem si uvědomoval, že jediná možnost je určité nastolení rovnováhy a to zvláště ve chvíli, kdy dojde ke skutečně výraznému přemnožení.  
 
    Vyzkoušel jsem několik možností a žádné nedosahovaly smysluplných výsledků. Až jsem vyzkoušel jednu variantu, a od té doby mohu říci, že se mi zachovat rovnováhu daří. 
 

Co tedy doporučuji používat proti slimákům?

    Granule na slimáky! Dají se sehnat skutečně všude. Mohu říci, že sbírání slimáků, solení, pasti s pivem, řezání, stříhání - vše z toho považuji za zbytečně utracený čas.
 
    Tato metoda není nikterak šetrná, ještě budu hledat něco, co pouze ochrání to, co pěstuji, ale aby to bylo cenově dosažitelné. Pokud byste někdo měli skutečný recept na slimáky, kde nebudu muset příliš investovat nebo když už, tak jednorázově, tak šup s ním do komentářů - budu rád. 
 
    Vyzkoušejte granule a uvidíte, že to je skutečně vhodný recept, který se Vám odmění v podobě nezlikvidované sklizně. 
 
 
    Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze mé subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikuji, nepřebírám v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Moje řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 
 
 
 

 

Jak na slimáky / hlemýždě?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek